Blog > Komentarze do wpisu
Vaffanculo legalne

"Sąd Najwyższy Włoch orzekł, że najpopularniejsza w tym kraju wulgarna odzywka 'vaffanculo' (odp... się) nie jest obraźliwa ze względu na to, że bardzo się już rozpowszechniła.

Właśnie w ten sposób sąd anulował ostatecznie wyrok wydany przez sąd niższej instancji, który skazał radnego z Abruzji na grzywnę za skierowanie tego słowa do zastępcy burmistrza podczas burzliwej narady.

Zdaniem Sądu Najwyższego niektóre słowa i wyrażenia stały się tak powszechne, że - jak podkreślono w uzasadnieniu - 'straciły swą obraźliwą naturę'.

Ponadto sędziowie zwrócili uwagę na kontekst, w jakim padło to przekleństwo: ożywioną dyskusję polityczną. Tak radny zareagował na słowa wiceburmistrza, który powiedział do niego, że powinien wstydzić się tego, że należy do partii komunistycznej.

Orzeczenie sądu spotkało się z dezaprobatą niektórych konserwatywnych parlamentarzystów. Wyrazili oni opinię, że werdykt ten 'degraduje narodowe wartości cywilizacyjne'."

[bezdroza.com]

Hehehe, tylko czekać aż u nas "zalegalizują" słowo najpowszechniej używane przez rodaków; jakie? sami wiecie ;)

czwartek, 19 lipca 2007, patekku1

Polecane wpisy

  • Ulubiona książka z dzieciństwa

    Portal Allegro wspólnie z wydawnictwem Dwie Siostry zorganizował świetny konkurs - należy zagłosować na swoją ulubioną książkę z dzieciństwa, a wydawnictwo, w

  • Nie wierzę własnym oczom!

    W końcu ktoś zabrał się za moją ukochaną parę skandynawskich autorów kryminałów - Pera Wahloo i Maj Sjowall. Amber przetłumaczył kolejną ich powieść - kilka z

  • Jestem naiwna

    Po przeczytaniu tego KLIK KLIK doznałam szoku... Chcę, tak jak większość dumnych rodziców, pokazać swoje dziecko, "pochwalić" się nim i zamieszczam w

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/07/19 07:40:10
No pięknie:) Już sie cieszę na te kwieciste przemowy z mównicy sejmowej i w ramach konferencji prasowych... Aż gęsiej skórki dostaję... Choć z drugiej strony - też będę mogła korzystać z bezkarności, a nic tak nie poprawia humoru jak soczysta "kurwa" rzucona tu i tam;)
-
2007/07/19 07:51:53
Może lepiej nie upowszechniać tego werdyktu, bo jak nasi politycy zobaczą, to dopiero będzie wiązanka z mównic;-)
-
2007/07/19 09:48:21
Wujek Staszek by się ucieszył;)
-
2007/07/19 11:03:09
Daria: ja jednak jestem za tym, żeby przekleństwa zostały w sferze zakazanej wulgarności ;D

Italiza: też tak uważam :)

Chiara: jaki wujek Staszek?
-
2007/07/19 12:42:34
no jak to jaki wujek Staszek ???
Żartujesz, tak??

Jak nie, to poszukaj u mnie na blogu albo w necie kawału o Wujku Staszku Mistrzu Ciętej Riposty i już będziesz wiedzieć;)
-
2007/07/19 23:42:30
hm... ja nie wiem jakie bo tyle powszechnie używam, że każde mi się tu nasuwa :)
-
2007/07/20 11:07:00
Chiara: mąż mi już wytłumaczył - dobre! :D

Harry: :D
-
2012/03/01 08:10:30
Nasza ustawa o języku to błąd, a sądownictwo jest porąbane! Jeśli ktoś publicznie nazwał kogoś "pedałem" co zresztą nie było bez racji to dostał wyrok na 15000 zł odszkodowania! We Włoszek obrażony by się jedynie uśmiechnął i przesłał gościowi całuska z przymrużeniem oka. Zabawne to wszystko, ale co kraj to obyczaj i nie zmieniajmy tego!